İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARIDeğerli Müşterimiz,

Satın almış olduğunuz ürünün iade ve değişimi için aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz;

 

İade Hakkı: www.aklinagelen.com'dan aldığınız ürünleri teslim alınma tarihinden itibaren olmak üzere 7 gün içerisinde yapabilirsiniz. Ürünlerin iade veya değişimin kabul edilmesi için iade koşullarına uyması gerekmektedir.

Kullanılmış veya kullanım hatası sonucu zarar görmüş ve paketi hasar görmüş ürün/ürünler iade alınmayacağı ve kargo ücreti müşteriye yansıtılarak geri gönderileceği için iade edilecek ürün/ürünler tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile beraber kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve paketi hasar görmemiş şekilde iade edilmelidir.

 

Garanti Koşulları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

 

ONLINE OLARAK ALINAN ÜRÜNLER NASIL İADE EDİLİR?

www.aklinagelen.com 'dan satın almış olduğunuz kullanılmamış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ürünlerin değişimini yapmak için ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü süreniz vardır. 7 iş günü içerisinde olan ürünlerinizi, Siparişlerim menüsünde İADE butonuna basarak, iade etmek istediğiniz ürünü Whatsapp üzerinden Hızlı ve Kolay bir şekilde satış temsilcimize iletmeniz gerekmektedir.
 

  • - İade etmek istediğiniz ürünü panel üzerinden İade butonuna basarak whatsapp üzerinden otomatik çıkan iade bilgileri ile birlikte, Ürün Resmini, İade Nedenini ve IBAN bilginizi yazarak müşteri temsilcimize gönderiniz.
  • - Müşteri temsilcimizden iade onayı geldiğinde, iade edilecek ürünü kargo ile tarafımıza gönderiniz.
  • - Whatsapp üzerinden iade olarak bildirilmeyen ürünlerin, tarafımıza gelmiş olsa dahi iade/değişimi yapılmamaktadır. Ayrıca bu durumda kargo ücreti müşteri tarafından ödenmektedir.
  • - Verilen IBAN bilgisi müşteri hesabındaki İsim Soyisim ile aynı olmalıdır, aksi taktirde ödeme gerçekleşmemektedir.

 

DEĞİŞİM İŞLEMİNDE KARGO ÜCRETİ ÖDEYECEK MİYİM?

• Satın alınmış ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa kargo tutanağı tutularak ayıplı/defolu/yanlış ürünü bizim adresimize gönderirken anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını kullanırsanız kargo ücretini biz karşılıyoruz. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda kargo ücretini karşılamamaktayız.

• Kargo firması tarafından zarar gelmiş ürünlerin Kargo Tutanağı tutulması gerekmektedir. Kargo Tutanağı müşteri yükümlülüğündedir. Kargo firması tarafından zarar gelmiş ürünler Kargo Tutanağı tutulmadığı taktirde, iade ve değişim yapılmamakla birlikte, kargo ücreti müşteri tarafından ödenmektedir.

• Ayıplı/Defolu/Yanlış olmayan ürünlerin değişim işlemlerinde tarafımıza gönderirken kargo ücretini müşteri tarafından karşılanmaktadır.

 

DEĞİŞİM İŞLEMİNDE KARGO ÜCRETİ ÖDEYECEK MİYİM?

  • • Satın alınmış ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa ayıplı/defolu/yanlış ürünü bizim adresimize gönderirken anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını kullanırsanız kargo ücretini biz karşılıyoruz. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda kargo ücretini karşılamamaktayız.
  • • Ayıplı/Defolu/Yanlış olmayan ürünlerin değişim işlemlerinde tarafımıza gönderirken kargo ücretini siz karşılıyorsunuz. Ayrıca değişim için gelen kargoların ücretlerini hem gönderirken hem teslim alırken müşteri tarafından karşılanamaktadır.

 

İade & Değişim Koşulları:

  • aklınagelen.com üzerinden satın alınan ürünlerin; hasar görmemiş, kullanılmamış, paketi hasar görmemiş, tekrar satılabilir özelliğini kaybetmemiş olması gerekmektedir.
  • Ürün iadesi kargo ücreti alıcıya aittir, Kapıda ödeme veya Havale ile vermiş olduğunuz bir siparişi iade etmek istediğinizde, iade formunun içeriği doldurularak ve imzalanmak sureti, 3. kişiye veya Müşteri’ye teslim edilen ürünün faturası ve 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak aşağıda yazılı adrese gönderilmesi gerekmektedir.

 

Geri Ödemeler:

İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, firmamız tarafından geri ödemeler 14 gün içerisinde bankaya iletilmektedir. Mağazalarımıza yapacağınız iadelerde geri ödeme, siparişte kullandığınız ödeme metodu kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Ancak, havale/EFT ve kapıda nakit ödeme metodlarından biriyle oluşturulan siparişlerin geri ödemesi IBAN bilgileriniz alınarak banka hesabınıza yapılmaktadır. Havale/EFT ile oluşturmuş olduğunuz siparişlerin iadesi durumunda ödeme yapılırken banka tarafından tahsis edilen tutarın iadesi yapılamamaktadır. İade edilen tutarın kredi kartlarına yansıması ortalama 1-3 iş günü iken banka kartlarında bu süreç daha uzun sürebilir. Banka uygulamaları gereği, taksitli gerçekleştirilen işlemler aynı şekilde taksit olarak iade edilmektedir.

 

ANLAŞMALI KARGO İLE İADE

• Ürünü teslim ettiğiniz esnada kargo firmasından "kargo poşeti" talep edebilirsiniz. Eğer bu sağlanamıyorsa farklı bir şekilde paketleme sağlayabilirsiniz.

• Ürünün merkezimize ulaşıp ulaşmadığının takibini sağlamak için kargo firmasından takip numarası talep ederek takip sağlayabilirsiniz.

• Göndermiş olduğunuz ürünler değişim ve inceleme departmanımıza ulaştığında, paket açılımı ve sisteme giriş süresi 2 iş günüdür. Değişim paketiniz bize teslim edildikten maksimum 2 iş günü sonra bilgilendirme için SMS alırsınız.

• Gönderdiğiniz ürün değişim koşullarına uygunsa onay, değilse red şeklinde dönüş alırsınız.

• Onaylanan değişimler, değişim süresi 1-14 iş günüdür.

• Değişim koşullarından herhangi birini bulundurmayan ürünlerin değişimi reddedilerek, tarafınıza karşı ödemeli olarak kargolanır.